FORUM ZA RAJU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeste li znali da...

Ići dole

Jeste li znali da... Empty Jeste li znali da...

Počalji od Just_Me Pet Avg 10, 2007 10:07 am

... su lavovi jedine prave društvene mačke, i uglavnom sve ženke u krdu su jedna sa drugom u rodu?

... komarci više vole decu nego odrasle, i plavuše nego brinete?

... se svake godine u svetu iskoristi onoliko tona cementa koliko ima stanovnika na zemlji?

... reč ''samba'' znači ''trljati pupak o pupak''?

... je Singapur jedina država sa jednom železničkom stanicom?

... ako bacite novčić 10.000 puta, odnos glava-pismo neće biti 5.000:5.000, već je više verovatno 4.950:5.050, jer je slika glave nešto teža, pa lakše završi sa donje strane?

... je Čikago bliži Moskvi nego Rio de Žaneiru

... je najduže vreme koje je neko proveo neprekidno koristeći mašinu za kucanje bilo 264 sata, a rekord je postavila Violet Gibson Brns?

... tigrovi imaju prugastu kožu, ne samo prugasto krzno?
... nakon čovekove smrti posmrtna ukočenost kreće od glave ka stopalima?

... kućni papagaji mogu jesti svu hranu koju ljudi jedu, osim čokolade i avokada jer su ove namirnice za papagaje veoma toksične i mogu biti fatalne?

... svinje, morževi i svetli konji mogu da pocrne ili izgore na suncu?



Just_Me
Just_Me
Moderator foruma
Moderator foruma

Ženski
Broj poruka : 573
Localisation : N.Travnik
Datum upisa : 29.05.2007

http://belmatk.tk/

Nazad na vrh Ići dole

Jeste li znali da... Empty Re: Jeste li znali da...

Počalji od Just_Me Pet Avg 10, 2007 10:08 am

... većina zmija ima samo jedno plućno krilo, ili u nekim slučajevima 2, ali sa jednim dosta umanjenim?

... je Džozef Nips razvio prvu fotografiju na svetu 1827. godine?

... je Kleo bilo rano ime pevačice Šer?

... prerijski psi nisu vrsta pasa već vrsta glodara?

... je Holandija najgušće naseljena zemlja, a slede je Belgija i Japan?

... pacovi ne mogu povraćati?

... su kolibriji jedine životinje koje mogu leteti unazad?

... je sva zemlja koja je bila iskopana tokom izgradnje Svetskog trgovinskog centra bačena u reku Hadson kako bi se stvorila opština sada poznata kao Bateri siti park?

... reka Hadson teče uzduž ostrva Menhetn u oba smera, zavisno od plime i oseke?

... su pacovi svaštojedi, koji jedu čak i uginule i umiruće članove svoje vrste?

... je na Al Kaponeovoj vizit karti pisalo da je on trgovac polovnim nameštajem?

... pacovi više vole pekmez nego sir?

... su slonovi viđeni kako se plivajući u Indijskom okeanu kilometrima udaljavaju od obale?

... je lavlja njuška poput otiska prsta - ne postoje dva lava sa identičnim položajem brkova?

... je Novi Zeland jedina zemlja na svetu koja sadrži sve moguće klimatske zone?

... je lepak sa koverata i poštanskih markica omiljena hrana bubašvaba?

... puževi dok idu proizvode bezbojnu, lepljivu smesu koja ispod njih formira zaštitu koja je tako efikasna da puževi mogu hodati po ivici žileta a da se ne poseku?
Just_Me
Just_Me
Moderator foruma
Moderator foruma

Ženski
Broj poruka : 573
Localisation : N.Travnik
Datum upisa : 29.05.2007

http://belmatk.tk/

Nazad na vrh Ići dole

Jeste li znali da... Empty Re: Jeste li znali da...

Počalji od Just_Me Pet Avg 10, 2007 10:15 am

... se više vrsta ptica razmnožava u vazduhu?

... kada bi NASA poslala ptice u svemir one bi ubrzo uginule jer im je neophodna gravitacija tokom gutanja?

... maravi ne mogu da žvaću svoju hranu, oni svoje vilice pomeraju levo-desno, poput makaza, kako bi iscedili tečnost iz hrane?

... su zmije imune na sopstveni otrov?

... kod svinja orgazam traje 30 minuta?

... je za svinje fizički nemoguće da gledaju na gore, u nebo?

... je kod ljudi koža najdeblja na leđima - oko 0,4 cm?

... je kažiprst najosetljiviji prst?

... su labudovi jedina vrsta ptica koja ima penis?

... crvi pantljičare mogu biti dužine od oko 1 mm do preko 15 m?

... je reka Gang u Indiji jedini pravi dom za slatkovodne ajkule na svetu?

... anakonda, jedna od najvećih zmija na svetu, rađa žive mladunce umesto da leže jaja?

... ne postoji prirodno plava hrana?

... slepi miševi imaju tako tanke nožne kosti da ne mogu da hodaju?

... je životinja koja je odgovorna za najviše ljudskih smrti širom sveta u stvari - komarac?

... se zrelost bobica brusnica testira tako što se gleda njihov odskok od pod - potpuno zrela brusnica odskače kao košarkaška lopta?

... prosečan odrasli mužjak noja teži i do 156 kilograma?

... vlaga, a ne vazduh, uzrokuje sušenje super lepka?

... su bombone ''M & M'' prvobitno napravljene da bi vojnici mogli da jedu slatkiše, a da im se ne ulepe prsti?

... Kinezi koriste 45 milijardi štapića za jelo godišnje, a 25 miliona stabala je isečeno da bi se proizveli štapići?

... je policijski pas jedina životinja čiji su dokazi prihvatljivi na američkom sudu?

... je krv svih sisara crvene boje, krv insekata je žuta, a krv jastoga plava?

... životinje mesožderi neće pojesti drugu životinju ako je stradala od udara groma?

... su kosti goluba lakše od njegovog perja?

... kod ljudi dlaka na glavi raste između 2 i 6 godina pre nego što je zameni nova dlaka?

... je Aleksandar Veliki bio epileptičar?

... je gepard jedina mačka na svetu koja ne može da uvuče svoje kandže?

... su Kinezi, tokom vladavine cara Kublai Kana, koristili lavove u lovu, trenirali ih da jure i obore veliku divljač - od divljih bikova do medveda, i da ostanu uz plen dok ne dođe lovac?

... se jedina kost koja do sada nije polomljena u nekoj skijaškoj nezgodi nalazi u unutrašnjem uhu?


Just_Me
Just_Me
Moderator foruma
Moderator foruma

Ženski
Broj poruka : 573
Localisation : N.Travnik
Datum upisa : 29.05.2007

http://belmatk.tk/

Nazad na vrh Ići dole

Jeste li znali da... Empty Re: Jeste li znali da...

Počalji od Just_Me Pet Avg 10, 2007 10:16 am

... je naziv Oz iz ''Čarobnjak iz Oza'' izmislio tvorac, Frenk Baum, kada je pogledao u svoj orman sa aktima i ugledao obeležja ''A-N'' i ''O-Z''?

... je domaća mačka jedina vrsta koja može da drži svoj rep vertikalno dok hoda?

... je pravo ime Eltona Džona Redžinald Dvajt?

... je sipa najveće živo biće bez kičme, može da dostigne težinu od 2,5 tone i dužinu od 17 m?

... šifra S.O.S. nije skraćenica već je jednostavno izabrana 1908. na internacionalnoj konferenciji za Morzeovu azbuku jer su slova ''S'' i ''O'' laka za pamćenje (S - tačka tačka tačka) (O - crtica crtica crtica)?

... pčele ubijaju više ljudi u celom svetu nego sve zmije otrovnice zajedno?

... cvrčci čuju preko svojih kolena?



Just_Me
Just_Me
Moderator foruma
Moderator foruma

Ženski
Broj poruka : 573
Localisation : N.Travnik
Datum upisa : 29.05.2007

http://belmatk.tk/

Nazad na vrh Ići dole

Jeste li znali da... Empty Re: Jeste li znali da...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu